Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Nedeľa, 18.04.2021, meniny má Valér
Hlavne menu Vychytané darčeky
Hlavny obsah

Kto je ukecanejší

Predchádzajúci príspevok

Hovorí sa, že na ženách je príšerné to, že sú strašne ukecané. Prirodzene, na rozdiel od mužov! Tí toho (podľa svojej mienky) nielen menej narozprávajú, ale svoje slová aj viac rozvažujú. Je to však skutočne tak?

Aj vy ste si nie raz vypočuli, že ste ako žena strašne ukecaná? Keby ste však patrili k opačnému pohlaviu, tak by vám to asi nikto na oči nevyhadzoval. Nejedna žena sa už pre takéto škatuľkovanie nahnevala. A tak sa do celej veci obuli vedci, aby mohli vyrieknuť jednoznačný ortieľ.

Introvert či extrovert.
V minulosti prišla časť odborníkov s domnienkou, že ženy rozprávajú dva až tri krát viac než muži. V týchto prieskumoch sa však nebral ohľad na to, že intorverti sú schopní denne povedať len niekoľko stoviek slov, zatiaľ čo človek extrovertný povie za ten istý čas aj o niekoľko desiatok tisíc slov viac.

A tak si vedci odskúšali teóriu rovnakej ukecanosti na niekoľkých stovkách študentov. Počítali, koľko slov povedia za jeden deň a výsledok bol viac než prekvapivý. Už je jasné, že muži nie sú ukecanejší o nič menej ako ženy! Veru tak, v počte slov, ktoré počas jediného dňa vyriekneme nie sú prakticky žiadne veľké rozdiely.

Sme si rovní.
Priemerná žena povie denne okolo 16000 slov, muž približne o päťsto menej. Nie je preto správne, myslieť si, že rozhovory akejkoľvek dĺžky sú výhradnou doménou žien. Koniec koncov, už ste videli muža, ktorý by si zašiel do krčmy pomlčať nad pivkom s kamarátmi?

Máte predsa len pocit, že je váš partner akýsi umlčanejší? Štatisticky toho síce nahovoríme približne rovnako, pravdou však je, že u vás doma to môže skutočne vyzerať podľa starého klišé - zatiaľ čo vy neprestajne hovoríte, on takticky mlčí. Niekedy je preto predsa len lepšie riadiť sa heslom „hovoriť striebro, a mlčať zlato".


Hodnoť: hodnotenie 1/4hodnotenie 2/4hodnotenie 3/4hodnotenie 4/4(0/4)
Kategória: Texty » Zaujímavé
Zobrazené: 2 120 x Pridal: ZuzkaM (23.03.2012, 02:59)

Komentáre

Príspevok ešte nebol okomentovaný.
Pridanie komentáru

*Autor:
*Správa:
*Overovací reťazec (bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.
Zaslať upozornenie na nevhodný alebo závadný príspevok.
Email
(nepovinný):
*Popis problému:
*Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.