Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Utorok, 06.06.2023, meniny má Norbert
Hlavne menu Vychytané darčeky
Hlavny obsah

Bájka o mravcovi a cikádach

Predchádzajúci príspevok

Klasická verzia:

Mravec pracuje celé dlhé horúceleto, postavil si dom a vytvoril zásoby na zimu.

Cikáda sa hovorí, aký je, mravec hlúpy, také pekné počasie a mravec sa iba dre. Smeje sa, tancuje a užíva si.

Potom príde zima,mravec sa schová do tepla domu a pochutnáva si na zásobách, zatiaľ, čo cikáda sa trasie zimou a bez jedla skoro umrie.


Súčasná verzia:
Mravec pracuje celé dlhé horúce leto; postavil si dom a vytvoril zásoby na zimu. Cikáda si hovorí, aký je mravec hlúpy, tajké pekné počasie a on sa iba dre. Cikády sa smejú, tancujú a užívajú si.

Potom príde zima, mravec sa schová do tepla domu a pochutnáva si na zásobách.

Cikády trasúce sa zimou a vyhladovené zorganizujutlačovú konferenciu, na ktorej sa sťažujú, kde vzal mravec právo na to byť v teple a dobre živený, zatiaľ čo iní, menej šťastný, umierajú zimou a hladom.
Televízia uvedie všetko v priamom prenose, ukazuje trasúce sa cikády a zábery mravca, ako si v teple útulného domova vychutnáva dobroty všetkého druhu.
Televízni diváci sú pobúrení faktom, že v tak bohatej zemi sú niektorí ponechaný utrpeniu ako chúďatká cikády, keď si iní žijú v prepychu.
Na základe výskumu verejnej mienky výde zákon o ekonomickej spravedlnosti a zároveň antidiskriminačný zákon so spätnou platnosťou.
Dane sú zvýšené a mravec dostane pokutu za to, že nezamestnal cikády a je mu finančným úradom zabavený dom, pretože nemá peniaze na zaplatenie daní ani pokuty.
Mravec emigruje do Lichtenštajnska.


Hodnoť: hodnotenie 1/4hodnotenie 2/4hodnotenie 3/4hodnotenie 4/4(4/4)
Kategória: Texty » Nezaradené
Zobrazené: 3 161 x Pridal: ZuzkaM (17.04.2012, 01:59)

Komentáre

Príspevok ešte nebol okomentovaný.
Pridanie komentáru

*Autor:
*Správa:
*Overovací reťazec (bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.
Zaslať upozornenie na nevhodný alebo závadný príspevok.
Email
(nepovinný):
*Popis problému:
*Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.