Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Pondelok, 29.05.2023, meniny má Vilma
Hlavne menu Vychytané darčeky
Hlavny obsah

Závesený kláštor

Závesený kláštor stojí na úpätí Mt. Hengshan , 5 km na juh od Hunyuanského kraja, a 65 km (40 míľ) od centra mesta Datong City. Vzhľadom k tomu, že visí na západnom útese rokliny Jinxia viac než 50 metrov nad zemou, je nazývaný “Zavesený kláštor”.

Postavený bol v roku 491, a prežil viac ako 1400 rokov. Existujúci kláštor bol z veľkej časti prestavaný a udržiavaný v období dynastie Ming (1368-1644) a Qing (1644-1911).

Ako táto budova vydrží nárazy vetra alebo búrok? Závesený kláštor je architektonickým zázrakom. Priečne nosníky boli napoly vložené do skaly, ako základ, zatiaľ čo skala na chrbte sa stala jeho oporou. Vo vnútri kláštor poskytuje rovnakú scénu ako iné chrámy. Budhistický kláštor symbolizuje a stelesňuje veľkoleposť a stavebný um čínskych ľudí.
Obrázok k textu Závesený kláštor


Hodnoť: hodnotenie 1/4hodnotenie 2/4hodnotenie 3/4hodnotenie 4/4(2.5/4)
Kategória: Texty » Vedeli ste že...?
Zobrazené: 3 243 x Pridal: Domino (21.11.2012, 21:35)

Komentáre

Príspevok ešte nebol okomentovaný.
Pridanie komentáru

*Autor:
*Správa:
*Overovací reťazec (bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.
Zaslať upozornenie na nevhodný alebo závadný príspevok.
Email
(nepovinný):
*Popis problému:
*Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.