Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Sobota, 30.09.2023, meniny má Jarolím
Hlavne menu Vychytané darčeky
Hlavny obsah

Skvosty slovenského jazyka

Predchádzajúci príspevok

" PO***** "

Slovo po***** , napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka. Slovo "po*****" je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského
jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo. Slovo po***** znamená niečo medzi veeeľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (dôraz na mäkke Ť).
Inak slovom po***** sa dá napríklad vyjadriť aj výška napadnutého snehu, prípadne hĺbka vody...
Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia po***** problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať. Slovo "po*****" sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku.

Najnovšia správa zo sveta hovorí, že populárna slovenská fyzikálna jednotka "po*****" bude v krátkej dobe zaradená do medzinárodnej SI sústavy
základných fyzikálnych jednotiek. Zistilo sa totiž, že sa bez nej nezaobíde Európa ba ani Amerika. Europský parlament má napríklad "po*****"
poslancov a berú "po*****" peňazí, americký prezident má pred voľbami "po*****" sľubov a o uplatnení v Číne ani nehovorím, je ich proste ...... "po*****" ......


vedecky sa dá definovať "po****t" =odtialto az hentam do p..i:)


Hodnoť: hodnotenie 1/4hodnotenie 2/4hodnotenie 3/4hodnotenie 4/4(2/4)
Kategória: Texty » Vtipné texty
Zobrazené: 2 334 x Pridal: Snehulienka (15.06.2015, 02:00)

Komentáre

Príspevok ešte nebol okomentovaný.
Pridanie komentáru

*Autor:
*Správa:
*Overovací reťazec (bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.
Zaslať upozornenie na nevhodný alebo závadný príspevok.
Email
(nepovinný):
*Popis problému:
*Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.