Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Streda, 22.03.2023, meniny má Beňadik
Hlavne menu Vychytané darčeky
Hlavny obsah

Zlatíčko, „udržiavanie jeho záujmu“ vôbec nie je tvojou povinnosťou, nikdy nebolo, ani nebude... chcel by som ti porozprávať o chlapcovi, o ktorého záujem nemusíš bojovať, pretože vie, že stojíš za to...

Dcérka moja, tvojou úlohou je jedine to, aby si cítila, tam niekde v hĺbke svojej nepoddajnej duše, ktorou neotrasú ani odmietnutia, prehry ani ego, že ty si tá, ktorá si zaslúži pozornosť... ak dokážeš veriť týmto hodnotám, budeš atraktívna v tom najlepšom slova zmysle a nájdeš si chlapca, ktorého nielenže budeš zaujímať, ale ktorý dokáže tejto pozornosti obetovať celý svoj život.

Nezaujíma ma, či si počas spoločného obeda vyloží svoje lakte na stôl, ak si všimne tú vrásku pri tvojom nose, keď sa smeješ a nebude z nej vedieť odtrhnúť oči.

Nezaujíma ma, že so mnou nebude vedieť hrať golf, ak sa bude vedieť hrať s deťmi, ktoré mu porodíš a bude milovať všetko to, čím sa na teba podobajú.

Nezaujíma ma ani to, že nebude žiť len pre svoju peňaženku – kým bude nasledovať svoje srdce, ktoré ho nasmeruje vždy späť ku tebe.

Nezaujíma ma, či je nabúchaný, kým ťa nechá uplatniť silu, ktorá je v tvojom srdci.

A už vôbec ma nezaujíma, koho bude voliť – kým bude mať pre teba každé ráno čestné miesto vo vašej domácnosti a vo svojom srdci.

Nezaujíma ma farba jeho pokožky – kým na plátno vášho spoločného života bude maľovať štetcom trpezlivosti, obetavosti, nehy a zraniteľnosti.

Nezaujíma ma, či bol vychovávaný k takej či onakej, prípadne žiadnej viere – kým ho vychovali k tomu, aby si vážil to, čo je sväté a vedel, že každý okamih života a zvlášť toho s tebou je svätý.

A nakoniec miláčik, ak na takého človeka narazíš a nebude mať nič spoločné so mnou, najdôležitejšia vec bude pre vás spoločná:

Ty!

Pretože najdôležitejšia vec, moja milá, ktorou vzbudíš „jeho záujem“ je tá, že ostaneš sama sebou.

Tvoj večný ctiteľ,

Ocko.“

(Dr. Kelly Flanagan)
Obrázok k textu Večný ctiteľ


Hodnoť: hodnotenie 1/4hodnotenie 2/4hodnotenie 3/4hodnotenie 4/4(0/4)
Kategória: Texty » Zamyslenie
Zobrazené: 2 674 x Pridal: Snehulienka (15.09.2015, 02:00)

Komentáre

Príspevok ešte nebol okomentovaný.
Pridanie komentáru

*Autor:
*Správa:
*Overovací reťazec (bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.
Zaslať upozornenie na nevhodný alebo závadný príspevok.
Email
(nepovinný):
*Popis problému:
*Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.