Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Sobota, 30.09.2023, meniny má Jarolím
Hlavne menu Vychytané darčeky
Hlavny obsah

Je pravda, že všetci sme unavení. Každý z nás. Po dosiahnutí istého veku nie sme nič iné ako armáda zlomených sŕdc a duší, ktoré zúfalo túžia po harmónii. Radi by sme viac, ale sme príliš unavení, než aby sme o to žiadali. Nepáči sa nám, kde sa nachádzame, ale sme príliš ustráchaní, než aby sme sa do niečoho púšťali znova od začiatku. Museli by sme riskovať a bojíme sa, že by sme mohli uvidieť, ako sa všetko okolo nás rozpadá. Nie sme si ani zďaleka istí, koľkokrát ešte dokážeme znovu začať.
Ďalším faktom je, že sme unavení jeden druhým. Sme unavení hrami, ktoré hráme, klamstvami, ktoré si rozprávame, neistotou, ktorú jeden druhému nadeľujeme. Nechceme si navliekať masku, ale byť naivným hlupáčik sa nám tiež nepáči. Musíme teda hrať role, ktoré sa nám nepáčia a pretvarovať sa, pretože si nie sme istí svojou voľbou. Viem, aké ťažké je pokračovať v nejakej činnosti alebo začínať s novými a novými pokusmi, keď duševné sily sú na dne. A niekdajšie hýčkané optimistické ideály sa dnes zdajú beznádejne hlúpe. Ale moc vás prosím, ak ste už naozaj tak blízko tomu, aby ste všetko vzdali, urobte ešte jeden pokus, venujte mu všetky sily.


Život nám dáva oveľa viac radosti, než si vôbec dokážeme predstaviť, to je nevyvrátiteľná pravda. Sme schopní dávať ešte viac lásky, ešte viac nádeje a ešte viac vášne než dávame teraz. Radi by sme videli okamžité výsledky a vzdávame sa, keď sa žiadny efekt nedostavuje. Cítime sklamanie, pretože odozva nie je žiadna - a zanecháme pokusy.


Pochopte, že nikto nemôže byť každý deň plný nadšenia. Všetkým nám niekedy dôjde dych. Všetci sme unavení. Skutočnosť, že teraz nemáte silu a ste životom unavení, zďaleka neznamená, že stojíte na mieste. Každý človek, ktorý vás kedy v živote naplnil nadšením, utrpel minimálne raz porážku na svojej ceste k cieľu. Napriek tomu mu to nezabránilo za ním ísť. A dosiahnuť ho. Nevzdávajte nič, čo robíte, nech je to vec rutiny alebo realizácie nejakých grandióznych plánov.


Hodnoť: hodnotenie 1/4hodnotenie 2/4hodnotenie 3/4hodnotenie 4/4(2.14/4)
Kategória: Texty » Zamyslenie
Zobrazené: 3 483 x Pridal: Snehulienka (04.11.2015, 04:00)

Komentáre

Príspevok ešte nebol okomentovaný.
Pridanie komentáru

*Autor:
*Správa:
*Overovací reťazec (bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.
Zaslať upozornenie na nevhodný alebo závadný príspevok.
Email
(nepovinný):
*Popis problému:
*Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.