Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na podkategórie Preskočiť na hlavný obsah
Streda, 31.05.2023, meniny má Petrana, Petronela
Hlavne menu Vychytané darčeky
Hlavny obsah

Aktuálne správy z boja

Predchádzajúci príspevok

Vrchné velenie brannej moci oznamuje:
Dnes vo večerných hodinách dobyli vojská maršála Prútika v krutom boji stráženú oblasť Kundočínu. Situácia v priebehu boja vyzerala takto:
Ako prvá hliadka byl vyslaný major Ruka, ktorý po krátkom boji dobyl Prsocit, odkiaľ sa vrhol strmhlavo na osadu Lýtkovice. Odtiaľ mal krásny výhľad tiahnuci sa od Pupčekova, až k Zadnej kotline. Dobre maskovaný v malom, ale hustom lesíku, vyslal ako prieskumníkov čatára Palca a kaprála Ukazováka, ktorí útokom vnikli až ku vchodu do pevnosti. Zistili, že vchod je velmi úzky a je bránený kapitánom Klitoriskom. Po zistení týchto okolností bol poverený vedením hlavného boja hajtman Penisák. Tento sa pokúsil preniknúť do pevnosti zozadu, odkiaľ bol odrazený plynovým útokom. Po tomto neúspešnom pokuse sa pokúsil preniknúť do pevnosti odpredu, čo sa mu po krátkom manevrovaní podarilo. Jeho verný druh poručík Pytlík zostal počas boja vonku a zúrivo bil guľami do lesíka okolo pevnosti. Hajtman Penisák nakoniec pevnosť dobyl, ku konci bol však ranený do hlavy a vytiekol mu mozog. Potom bol v prežalostnom stave z pevnosti vytiahnutý. Poručík Semienko, který prenikol do pevnosti najďalej, bol zajatý a prepustený bude až za deväť mesiacov.


Hodnoť: hodnotenie 1/4hodnotenie 2/4hodnotenie 3/4hodnotenie 4/4(0/4)
Kategória: Texty » Vtipné texty
Zobrazené: 1 396 x Pridal: Bodka. (24.03.2011, 03:00)

Komentáre

Príspevok ešte nebol okomentovaný.
Pridanie komentáru

*Autor:
*Správa:
*Overovací reťazec (bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.
Zaslať upozornenie na nevhodný alebo závadný príspevok.
Email
(nepovinný):
*Popis problému:
*Overovací reťazec(bez prvého znaku):Captcha! Pokiaľ nie ste schopný prečítať z nejakého dôvodu text na tomto obrázku, kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu.